Барние: Очекуваме конструктивна соработка со Борис Џонсон


7 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска му порача на својот ирски колега Лео Варадкар дека Велика Британија ќе ја напушти ЕУ „ без разлика на се’ “, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се погласни се шпекулациите дека новиот премиер Борис Џонсон е подготвен Велика Британија да ја напушти Европска унија без договор. „ЕУ Обсервер“ објави дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кога минатата недела Џонсон прв пат влезе во  Даунинг стрит 10 , како нов британски премиер, по речиси половина век беше прв премиер без придружба од неговата ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Шкотска, Никола Стурџен, по вчерашниот состанок со британскиот премиер Борис Џонсон, изјави дека новата влада е на пат на излегување од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Новиот британски премиер Борис Џонсон и неговата девојка Кери Симондс се вселија во резиденцијата на Даунинг стрит 10, изјави неговиот портпарол. Со тоа Џонсон ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барние: Очекуваме конструктивна соработка со Борис Џонсон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: