Тужби до Стразбур за насилството во Собранието на 27-ми април

Адвокатите на дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се жалат за нивно незаконско приведување и прекршување на постапката Адвокатскиот тим на дел пратениците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aдвокатскиот тим на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо Василевски, кои беа обвинети за учество во настаните во Собранието на 27-ми април, поднеле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 196 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 102 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тужби до Стразбур за насилството во Собранието на 27-ми април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: