УЈП ја објави листата на должници со неплатени долгови до 31.06.2018 година

2 копии

На најновата листа на должници што ја објави Управата за јавни приходи (УЈП) повторно има и јавни претпријатија и акционерски друштва во државна сопственост. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 5. јули 2018 (ИНПРЕС) – Приватните станоиздавачи утре ќе се запознаваат со Е-ПДД системот. Според последните измени на Законот за персонален данок на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го бакна пенкалото со кое го потпиша документот за официјализирање на поканата за членство на Македонија во НАТО. Премиерот Зоран Заев, не успеа да ги сокрие ...
сите 301 | | | веќе видена

СОСТОЈКИ: 2 јајца 100 г шеќер 10 лажици млеко 250 г брашно 125 г маргарин 1 пакетче за печиво 1 чоколадо за готвење маринирани вишни 1 лажица „вишновка“ ...
сите 76 | | | веќе видена

Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара Димовска од Велес, која во 2015 година почина чекајќи операција на рбетот во странство, е прогласен за виновен. ...
сите 111 | | | веќе видена

Сликите на Дренуша Палоши го откриваат просторот и сцената за фантастичното случување на знаците и all-over ефектите, настанати преку нанесување на боја во ...
сите 49 | | | веќе видена

МВР веќе четврти ден го крие третото лице што било соучесник во злосторството и убиството на малиот Никола Саздовски – Саздо, рече денеска портпаролот на ...
сите 66 | | | веќе видена

Крвавите настани во парламентот лани на 27 април беа насилен обид за спречување на промена на власта, па со иницијативата за амнестија на ВМРО-ДПМНЕ се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП ја објави листата на должници со неплатени долгови до 31.06.2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: