Фамилии, картели и политички партии

6 копии

Групата земји од Советот на Европа со мандат да ја следат усогласеноста во стандардите во борбата против корупцијата и организираниот криминал, попозната како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кристоф Шпекбахер, виши правен советник во ГРЕКО, за МИА порачува дека заклучоците од извештајот на Групата за борбата против корупцијата ќе бидат земени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Целосно разорачувачка" е борбата против корупција во Македонија, велат од Групата на земји против корупцијата (ГРЕКО) при Советот на Европа, и ги повикуваат ...
| | веќе видена | слични

Лошиот извештај на Греко е црвен картон за власта обвинува опозицијата. Македонија нема напредок во борба со корупцијата ниту пак препораките на Греко се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 183 | | | веќе видена

Британската конзервативна партија ќе избира нов лидер меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант, кој ќе биде и нов премиер на државата.По серијата гласања, Џонсон и Хант ...
сите 106 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фамилии, картели и политички партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: