Борба против сајбер насилство: Instagram ќе ве опоменува за навредливи коментари

5 копии

„Инстаграм“ верува дека новата алатка за заштита од булингот, која ги поттикнува корисниците да застанат и уште еднаш да размислат за она што го пишуваат, може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога речиси целиот свет секојдневно „виси“ на социјалните мрежи, неизбежно е и препукувањето преку коментари. Инстаграм е првата социјална мрежа која ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Instagram, Адам Мосери, изјави дека компанијата ќе преземе чекори за спречување онлајн навреди и закани. Социјалната мрежа, што е во ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борба против сајбер насилство: Instagram ќе ве опоменува за навредливи коментари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: