Карти за мечот Јуве – Кротоне

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 14-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Кротоне. Натпреварот ќе се одигра во недела 26 ноември во Торино со почеток од 15:00 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до среда 08 ноември 2017 до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018 и за оние кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

Летното засилување на Милан, кој пристигна од лутиот ривал Јувентус, истакна дека е задоволен од неговиот соиграч Сусо и неговиот придонес во Милан, но дека сепак, неговиот доскорашен соиграч од Јуве, Паоло Дибала, бил подобар напаѓач. Сусо постигна гол за Милан во Серија А на натпреварот против Сасуоло нагости (0:2), но Бонучи верува дека Дибала го има оној екстра квалитет. „ Мислам дека Паоло е посилен и мислам дека може да игра повеќе европски натпревари на високо ниво “. Ваквата порака на Бонучи може да ги налути „Росонерите“, кои според секое навивачко его, си ги фалат своите фудбалери. Бонучи не беше дел од мечот Милан – Јувентус пред неколку дена, поради суспензијата која ја доби поради црвениот картон во Серија А.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за мечот Јуве – Кротоне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: