Во Скопје се снима првиот боливудски филм

2 копии

На сцената на Македонскиот народен театар почна снимањето на првиот боливудски филм во Македонија „Vijay 61“, во кој се вклучени над 1.000 учесници од Македонија. Зад филмот стојат многу популарни и наградувани имиња од Индија што работат на индиски филмови снимени на тамилски јазик. Акциониот трилер „Vijay 61“ почна да се снима во Индија во февруари, а се очекува да заврши при крајот на годината. Филмот е во режија на 33-годишниот Арун Кумар - Атле, а во продукција на познатата продуцентска и дистрибутерска куќа „Шри Тенандал Филмс“, која постои веќе 40 години и зад себе има импресивна биографија од стотина филмови во речиси сите регионални филмски индустрии во Индија. Снимањето на првиот боливудски филм во Македонија е резултат на работата на македонскиот продуцент Дејан Илиев и Натарајан Рамџи, познат како локациски гуру во Индија, кој има обезбедено локации за над илјада филмови. Илиев во партнерство со Рамџи ја основаа „Минд продукција“ која го обезбедува снимањето на овој проект во нашата земја, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 до 9 мај во МНТ се снима акциониот трилер „Vijay 61“, кој почна да се снима во Индија во февруари, а се очекува да заврши при крајот на годината.Во него се вклучени над 1.000 учесници од Македонија. Филмот е во режија на 33-годишниот Арун Кумар - Атле, а во продукција на познатата продуцентска и дистрибутерска куќа „Шри Тенандал Филмс“, која постои веќе 40 години и зад себе има импресивна биографија од стотина филмови во речиси сите регионални филмски индустрии во Индија. Снимањето на првиот боливудски филм во Македонија е резултат на работата на македонскиот продуцент Дејан Илиев и Натарајан Рамџи, познат како локациски гуру во Индија, кој има обезбедено локации за над 1.000 филмови. Илиев во партнерство со Рамџи ја основаа „Минд продукција“ која го обезбедува снимањето на овој проект во нашата земја, на кој работи голема македонска екипа. Македонија е вклучена и во работата на сценографијата, костимографијата, шминката и има 40 филмски работници. Во снимањето учествуваат околу 900 актери, балерини, ...
| | веќе видена | слични

Во снимањето на акциониот трилер „Vijay 61“, кое се одвива во МНТ во Скопје, се вклучени над 1000 учесници од Македонија. Од вчера (1 мај) во Скопје започна снимањето на првиот боливудски филм во Македонија, зад кој стојат многу популарни и наградувани имиња од Индија што работат на тнр. тамилски филмови односно индиски филмови снимени на тамилски јазик. Од 1 до 9 мај на сцената на Македонскиот народен театар ќе се одвива дел од снимањето на акциониот трилер „Vijay 61“, кој почна да се снима во Индија во февруари, а се очекува да заврши при крајот на годината. „Vijay 61“ е работниот наслов на филмот во режија на еден од најинтересните тамилски режисери, 33-годишниот Арун Кумар – Атле, а во продукција на познатата продуцентска и дистрибутерска куќа „Шри Тенандал Филмс“, која постои веќе 40 години и зад себе има импресивна биографија од стотина филма во речиси сите регионални филмски индустрии во Индија. Снимањето на првиот боливудски филм во Македонија е плод на работата на македонскиот продуцент Дејан Илиев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во МНТ се снима сцената од филмот која се одигрува на театарската сцена во Париз. Во Скопје е пристигната голема екипа и од Индија, која заедно со режисерот, главните актери, директорот на фотографија, сценографот, ја сочинуваат 70-тина луѓе. Во Скопје во тек е снимањето на боливудски филм, што ќе трае до 9 мај. Зад филмот стојат многу популарни и наградувани имиња од Индија што работат на индиски филмови на тамилски јазик. Дел од снимањата на акциониот трилер „Vijay 61", кој почна да се снима во Индија во февруари, а се очекува да заврши при крајот на годината се одвива на сцената на Македонскиот народен театар. „Vijay 61" е работниот наслов на филмот во режија на еден од најинтересните тамилски режисери, 33-годишниот Арун Кумар - Атле, а во продукција на познатата продуцентска и дистрибутерска куќа „Шри Тенандал Филмс", која постои веќе 40 години и зад себе има импресивна биографија од стотина филма во речиси сите регионални филмски индустрии во Индија. Во МНТ се снима сцената од филмот која се одигрува на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје се снима првиот боливудски филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: