Боки 13 ја тужи Маја Николиќ за 200.000 евра

Да можела да претпостави дека по реалното шоу „Двор“ ќе заврши на суд, српската пејачка Маја Николиќ веројатно не би се појавила во шоуто во кое „заработи“ тужба која ќе ја поднесе Боки 13 за отштета од 200.000 евра, пишува српскиот весник „Ало“. Во интервју за весникот, Боки 13 ги објаснил причините поради кои се одлучил на ваква драстична мерка против Маја. - Госпоѓата кратконога, телетабис или како било, ќе мора да плати за душевната болка која ми ја нанесе во реалното шоу. Таа во песната за мене изнакажа сешто. Јас ја слушав, а таа сега ќе мора за сите изречени глупости да сноси последици. Разговарав со мојот тим од адвокати и сумата која ја барам е 200.000 евра. Таа ми нанесе душевна болка мене, на моето семејство и на пријателите, а тоа чини - изјавил Боки 13, кој со довчерашната цимерка ќе се најде очи во очи на суд. За најголемото зло во реалното шоу, како што ја окарактеризира Маја, Боки нема пофални зборови. - Кратконогата покажа што знае. Се однесуваше како мајмун во кафез. Таа не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боки 13 ја тужи Маја Николиќ за 200.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: