„Боинг“ сам си правел технички прегледи


4 копии

После уривањето на два авиони Боинг 737 Макс во Индонезија и во Етиопија, денеска имало нов проблем со уште еден од истиот тип. Имено, Боинг 737 на компанијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
| | веќе видена | слични

Повеќе наменскиот ловец Миг- 29 е најсмртоносниот авион и претставува сериозен противник на небото за американските авиони Ф-15 и Ф- 16, сметаат аналитичари. ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за двата нови и модерни авиони од Boegin кои паднаа изминатите 6 месеци е се’ уште во тек и нема скоро никакви официјални информации. Сепак, од тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 173 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Севиља, Мончи беше бесен на дел од одлуките на судијата Мартинез Мунуера на денешниот дуел со Реал Мадрид, вели дека бил подготвен да ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Боинг“ сам си правел технички прегледи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: