Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс


По двете фатални несреќи и приземјени модели од типот на 737 Макс 8 во целиот свет, Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс, објави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Податоците од црните кутии на авионот Боинг 737 Макс 8 на “ Ethiopian Airlines ” кој се сруши на 10-ти март во близина на Адис Абеба, при што загинаа 157 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 кој падна на 10 март во Адис Абеба, кога загинаа 157 лица, покажуваат јасни сличности со падот на авионот од ист ...
| | веќе видена | слични

Американските власти покренале истрага за дозволата на Сојузната агенција за воздухопловство (FAA) за софтверот вграден во авионите од моделот „737 MAX“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за сообраќај на Етиопија Дагмавит Могес, по добиените податоци од црната кутија на „боингот 737 max8“, изјавила дека ваквата несреќа била многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски, Катица Јанева и ...
сите 487 | | | веќе видена

Сите оние курири кои што на кукавички начин доаѓаат да бараат милост за овие натрапници кои што ја заробија Струмица повеќе од деценија наназад, ја заробија и ...
сите 273 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 116 | | | веќе видена

Горан Пандев како капитен на македонската фудаблска репрезентација го истакна потенцијалот на „бисерот“ Елиф Елмас за време на прес-конференцијата по ...
сите 330 | | | веќе видена

СДСМ покажа дека државата и системот функционираат и дека сите сме еднакви пред законите, истакна потпретседателот на владејачката партија, Дамјан Манчевски, ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: