(ВИДЕО) Богоевски распали! Нема да има избори кои ќе ги организира оваа нелегитимна Влада


2 копии

Пратеникот од коалицијата на СДСМ, Павле Богоевски повторно истакна дека нема да се воведува двојазичност, федерализација, бинационалност, ниту пак ќе има промена на националните симболи. Тој кажа дека нема да има избори кои ќе бидат организирани од оваа влада бидејќи таа не е легитимна.
| | веќе видена | слични

Друштво, добри сме. Си ја земавме државата назад. Вредеше се' низ што поминавме. Сите ние. Ве сакам. Многу. Утре наутро, сите ние ќе го земеме првиот здив во слободна Македонија. Македонија без груевски. Со среќа, и на труд. Имаме криминалци за ставање во затвор и држава за оправање, напиша пратеникот Павле Богоевски на Фејсбук профилот.
| | веќе видена | слични

Блокирана држава за која некој треба да понесе одговорност. Барања за нови предвремени парламентатрни избори, но и пораки дека тоа нема да се случи. Вака течеше седумнаесетото продолжение на конститутивната седница во законодавниот дом. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и денеска си упатуваа реплики и контра реплики сами на себе но и повторно побараа одговори за таканаречената тиранска платформа, од СДСМ им порачаа дека избори нема да има бидејќи има парламентарно мнозинство кое ќе ја превземе валста и покрај блокадата од ВМРО-ДПМНЕ. „Ние имаме блокирана држава и нема да биде пдообро и касата ќе се празни и локалните власти нема да ги извршуваат овластувањата и ние од една блокада во институциите, ќе се префлиме на една фактичка блокада во реалноста“, изјави Павле Богоевски. „Ви побаравте процедурално и тоа се однесувасе на 20 секунди и останатотот време одговаравте на она што се зборуваше во реплика. И вие го злоупотребивте тоа.“, изјави Трајко Вељаноски. „Стимул којшто вие се обидувате да го всадите кај ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоевски, од собраниска говорница рече дека она што го зборуваат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ за наводна промена на име, грб, знаме и двојазичност не е точно. Додаде и дека предвремени избори нема да има, затоа што има легитимно мнозинство од 69 пратеници, кое треба да формира Влада. „Цело време зборувте за пост-изборна криза и пост-изборни измами и наводно барате нормален тек. Имаме ужасно блокирана држава, касата се празни, ќе се префрлиме во фактичка блокада.Уште еднаш ќе повторам нема да се воведува двојазичност, федерализација нема да има, ниту бинационалност, ниту пак ќе има промена на националните симболи. Но јасно и гласно кажувам ниту предвремени избори нема да има", рече Богоевски.
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ, Павле Богоевски изјави дека нема да има избори кои ќе бидат организирани од оваа влада затоа што таа не е легитимна. Вели дека нема да се воведува двојазичност, федерализација, бинационалност, ниту пак ќе има промена на националните симболи. „Цело време зборувте за пост-изборна криза и пост-изборни измами и наводно барате нормален тек. Имаме ужасно блокирана држава, касата се празни, ќе се префрлиме во фактичка блокада“- рече Богоевски. Тој кажа дека додека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се расфрлаат со зборовите предавство и патриотизам, очигледно било дека тие не знаат што значат зборовите. „Предавство е да користите владеење за да крадете“ - рече Богоевски. Пратеникот додаде дека имаме ужасно блокирана држава, а касата се празни.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 124 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 62 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Богоевски распали! Нема да има избори кои ќе ги организира оваа нелегитимна Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: