Богоев: Со волја и работа покажуваме дека Карпош е дел од развиениот свет

Спортскиот центар „Партизан“ треба да биде пример дека нема да дозволиме пропаѓање на јавните добра, на објектите кои се од јавен интерес. За рекултивирањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако пред три години започнала со сосема нов режим на исхрана, Мери Петреска која тогаш имала 104 килограми, успеала да се ослободи од цели 38 килограми, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Општина Карпош не може да почне со обнова на култната сала „Партизан“ во Скопје бидејќи уште чека Владата да ѝ ја предаде во владение. Во јануари, советници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Во Бардовци, Општина Карпош почна, да работи новиот објект на градинката „Распеана младост“, клонот „Виножито“. Станува збор за проект кој е финансиран од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 464 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев: Со волја и работа покажуваме дека Карпош е дел од развиениот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: