Богатите се тркаат кој ќе даде повеќе пари за Нотр Дам, но спасител за катедралата може да биде видеоигра


4 копии

Видеоиграта Assassins Creed: Unity би можела да биде вистинскиот спасител во реставрацијата на катедралата Нотр Дам, која во голем дел изгоре во пожар за кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По катастрофалниот пожар што ја погоди катедралата Нотр Дам во понеделникот, францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека катедралата ќе биде обновена во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По страшниот пожар што го зафати покривот на познатата катедрала Нотр Дам во Париз, книгата на Виктор Иго „Ѕвонарот на Богородичната црква” се најде на врвот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

За поправка и обнова на катедралата Нотр Дам, една од најпознатите згради во светот, ќе биде потребно многу време, можеби дури и децени, што е многу подолг ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Првата снимка на париската катедрала Нотр Дам после пожарот која е направена од космосот, објавена е на порталот на космичката програма „Коперник“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите се тркаат кој ќе даде повеќе пари за Нотр Дам, но спасител за катедралата може да биде видеоигра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: