Блокадата на владата ја турка Америка во непознато: Нема кој да ја контролира економијата на САД

Делумната блокада на американската влада почнала да ја отежнува проценката на "здравјето" на најголемата светска економија, по одложувањето на објавата или ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на првичните пријави за парична помош поради невработеност оваа недела бил 213 илјади и се намалил на три илјади во споредба со бројот на пријавите од ...
| | веќе видена | слични

Постојано ни велат дека секоја земја мора да има влада. Дека ниту една економија, ниту општество не може да му биде дозволено само по себе да функционира, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 98 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадата на владата ја турка Америка во непознато: Нема кој да ја контролира економијата на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: