Близу 160 милиони евра должат фирми и граѓани за даноци

2 копии
2 копии
2 копии

На јавна аукција што ќе се одржи на 31 месецов, Управата за јавни приходи продава движни и недвижни предмети запленети по основ на ненаплатени даночни долгови. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Управата за јавни приходи очекува 400.000 граѓани до крајот на годината, а досега во електронскиот систем за персонален данок се пријавиле само нешто над 33 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Возило на Управата за јавни приходи се преврте во реката Драгор во Битола, а друго на паркингот крај реката е удрено и оштетено. Возилото ,,фиат панда” што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 292 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и ...
сите 296 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Близу 160 милиони евра должат фирми и граѓани за даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: