Коен: САД сакаат да го вратат Иран на преговарачка маса


3 копии
3 копии
6 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјавил дека првата испорака на рускиот одбранбен ракетен систем S-400 во Анкара ќе уследи во наредните 10 дена, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на самитот Г-20 во Осака имаше билатерални состаноци со претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и ...
| | веќе видена | слични

Во двата разговори се зборуваше за испораката на руските ракетни системи С-400 на Турција, на која Вашингтон се противи. Ердоган на состанокот со Путин порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коен: САД сакаат да го вратат Иран на преговарачка маса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: