Познат судијата кој ќе го суди мечот Шкупи-Вардар


Реванш натпреварот од 1/8 финалето од Купот против Шкупи, ќе се игра на стадионот во Ѓорче Петров. Поради немање услови на стадионот „Чаир“, македонскиот фудбалски шампион ќе гостува на теренот каде што беше одигран и првиот меч од оваа фаза. Првиот натпревар во кој Вардар беше домаќин заврши нерешено 1:1. Познат е и судијата кој што ќе ја дели правдата на неделниот натпревар кој што започнува во 13 часот. На „центарот“ ќе биде Александар Ставрев. Негови помошници ќе бидат Марјан Кировски и Дејан Костадинов.
| | веќе видена | слични

Вардар во текот на вчерашниот ден се ослободи од Џигаури и Итало со цел да им даде шанса на играчите од младинскиот погон во вториот дел од сезоната во македонската фудбалска лига, период во кој дел од актуелниот фудбалски шампион ќе биде и натаму Дејан Блажевски кој денеска стави потпис на нов договор. Популарниот „Шиле“ имаше договор со клубот до јануари, но сега двете страни се согласија да ја продолжат соработката до крајот на сезоната со цел да се задржат шансите за титулата кои сигурно ќе бидат значително поголеми со оглед на искуството на Блажевски. – Вардар ми понуди нов договор, и прифатив да останам. Вардар е мој клуб, тука ја почнав мојата кариера, и среќен сум што останувам во мојот тим. Договорот е до крајот на сезоната, и посакувам уште многу настапи и уште многу голови во дресот на Вардар, и сигурно се надевам на уште една шампионска титула и на освојување на Купот на Македонија, – порачува најдобриот стрелец на „вардарци“.
| | веќе видена | слични

Најдобриот стрелец на Вардар од сегашниот играчки кадар, Дејан Блажевски, го продолжи договорот до јуни 2018 година. На Блажевски актуелниот договор му истекуваше овој месец, но на задоволство на двете страни, соработката е продолжена. „Вардар ми понуди нов договор, и прифатив да останам. Вардар е мој клуб, тука ја почнав мојата кариера, и среќен сум што останувам во мојот тим. Договорот е до крајот на сезоната, и посакувам уште многу настапи и уште многу голови во дресот на Вардар, и сигурно се надевам на уште една шампионска титула и на освојување на Купот на Македонија", изјави Блажевски. Блажевски после настапите во неколку интернационални клубови, се врати во Вардар во јануарскиот преоден рок 2015 година. До сега има вкупно 96 официјални настапи во дресот на Вардар, од кои 12 натпревари во Европа, 74 меча во првенството, 9 во Купот на Македонија и еден настап во Супер-Купот на нашата земја. Има три шампионски титули, и еден трофеј во Супер-Купот.
| | веќе видена | слични

Најдобриот стрелец на Вардар од сегашниот играчки кадар Дејан Блажевски, го продолжи договорот со нашиот тим до завршувањето на оваа сезона, поточно до јуни 2018 година. На Блажевски актуелниот договор му истекуваше овој месец, но на обострано задоволство соработката е продолжена. „Вардар ми понуди нов договор, и прифатив да останам. Вардар е мој клуб, тука ја почнав мојата кариера, и среќен сум што останувам во мојот тим. Договорот е до крајот на сезоната, и посакувам уште многу настапи и уште многу голови во дресот на Вардар, и сигурно се надевам на уште една шампионска титула и на освојување на Купот на Македонија“, изјави Блажевски. Блажевски после настапите во неколку интернационални клубови, се врати во Вардар во јануарскиот преоден рок 2015 година. До сега има вкупно 96 официјални настапи во дресот на Вардар, од кои 12 натпревари во Европа, 74 меча во првенството, 9 во Купот на Македонија и еден настап во Супер-Купот на нашата земја. Има три шампионски титули, и еден трофеј во Супер-Купот. Фудбалскиот ...
| | веќе видена | слични

Како што беше претходно најавено Дејан Блажевски го продолжи договорот со Вардар до завршувањето на оваа сезона, до јуни 2018 година. Актуелниот договор му истекуваше овој месец, но сега соработката е продолжена. „Вардар ми понуди нов договор, и прифатив да останам. Вардар е мој клуб, тука ја почнав мојата кариера, и среќен сум што останувам во мојот тим. Договорот е до крајот на сезоната, и посакувам уште многу настапи и уште многу голови во дресот на Вардар, и сигурно се надевам на уште една шампионска титула и на освојување на Купот на Македонија“ – изјави Блажевски по официјализирањето на новиот договор. Блажевски по настапите во неколку интернационални клубови, се врати во Вардар во јануарскиот преоден рок 2015 година. До сега има вкупно 96 официјални настапи во дресот на Вардар, од кои 12 натпревари во Европа, 74 меча во првенството, 9 во Купот на Македонија и еден настап во Супер-Купот на Македонија. Има три шампионски титули, и еден трофеј во Супер-Купот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос Сантос не се повеќе дел од фудбалскиот клуб Вардар. Договорите кои ги имаа двајцата фудбалери со „црвено-црните“ им истекоа по завршувањето на есенскиот дел, а клубот реши да не ја продолжи соработката со нив. Џигаури во Вардар дојде во минатиот зимски преоден рок, одигра 40 натпревари и постигна пет гола. Еден од нив во постигна во Истанбул против Фенербахче, кога Вардар избори пласман во Лига на Европа. Итало, пак, кон крајот на август му се приклучи на Вардар, сезонава настапи на 17 меча во сите натпреварувања, постигнувајќи четири гола, три во првенството, и еден против Розенборг во Лига Европа. фото/fkvardar.mk
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалскиот клуб Вардар нема да ги продолжи договорите со Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос Сантос, кои истекуваат по завршување на есенскиот дел од сезоната. Тоа значи дека тие ќе го напуштат Вардар оваа зима. Џигаури дојде во Вардар во зимскиот преоден рок и одигра 40 натпревари за една година на кои што постигна пет гола. Итало во Вардар се приклучи во август, а за црвено-црните одигра 17 натпревари, постигнувајќи четири гола.
| | веќе видена | слични
5 копии

Вардар во пролетниот дел од шампионатот ќе настапува без двајца од своите интернационалци. Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос Сантос не се повеќе дел од ФК Вардар. На двајцата играчи по завршувањето на есенскиот дел им завршија договорите и клубот нема да ги продолжи. Џигаури во Вардар дојде во зимскиот преоден рок и за Вардар одигра околу 40 натпревари за период од една година. Тој постигна пет голови. Итало дресот на Вардар го носеше од крајот на август и одигра 17 натпревари, постигнувајќи четири голови.
| | веќе видена | слични

По крајот на есенскиот дел од сезоната фудбалскиот шампион Вардар потврди дека ја раскинува соработката со Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира. И на двајцата фудбалери договорите им истекуваат по крајот на првиот дел од сезоната и раководството на Вардар одлучи да не ја продолжи соработката. Џигаури меѓу „црвено-црните“ пристигна во минатиот зимски преоден рок, и по една година мината во нашиот тим и после 40 настапи во дресот на Вардар, ќе може да бара нов ангажман. Џигаури зад дресот на „црвено-црните“ редови запиша и пет голови, од кои четири во првенството, и еден во Лигата на Европа кога погоди против Фенербахче на натпреварот во Истанбул. Итало, пак, кон крајот на август се приклучи на Вардаровата екипа, и настапи сезонава на 17 меча во сите натпреварувања, постигнувајќи четири гола, три во првенството, и во Европа против Розенборг на домашен терен во „ремито“ 1:1.
| | веќе видена | слични

Македонскиот шампион Вардар им се заблагодари на соработката на Џамбул Џигаури и Итало Дос Сантос, тие може да си бараат нови клубови. На двајцата договорите им истекуваа со крајот на есенскиот дел од сезоната, ФК Вардар информира дека нема да ја продолжи соработката со нив.Џигаури во клубот дојде минатиот зимски преоден рок, за Вардар одигра 40 натпревари, постигна пет голови од кои четири во првенството и еден во квалификациите од Лига Европа која погоди против Фенербахче во Истанбул.Итало во Вардар дојде минатото лето, одигра 17 натпревари, постигна четири гола од кои три во првенството и еден во Лига Европа против Розенборг.Вардар им се заблагодари на двајцата фудбалери и им посака се најдобро во продолжението на нивните кариери.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат судијата кој ќе го суди мечот Шкупи-Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: