Блатер: ФИФА не е корумпирана организација

Сеп Блатер изјави дека ФИФА не е корумпирана организација откако во медиумите се појавија серија наслови дека нејзини членови биле поткупени во процесот на избор за домаќин на Светското првенство во 2022 на кое победи Катар... Претседателот на ФИФА истакна дека не постојат докази кои ги потврдуваат сомневањата дека официјални лица од организацијата биле поткупени. "Не постојат докази, ние сме фамилија од 300 милиони луѓе, па можно е да постојат еден или двајца кои се однесуваат спротивно на кодексите, нив би ги нарекле црни овци во стадото, затоа ве молам прекинете да тврдите дека ФИФА е корумпирана бидејќи ФИФА не е корумпирана" - изјави Блатер.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блатер: ФИФА не е корумпирана организација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: