Блат останува селектор

3 копии

Досегашниот селектор на Русија, Дејвид Блат ќе остане на својата функција објави "Спорт Експрес". Во минатата година стручњакот изјави дека размислува да ја напушти селекторската клупа на "зборнаја", по недоразбирањата со кошаркарската федерација на оваа земја. Со руската селекција го освои седмото место на минатогодишното Светско првенство во Турција. "Се е договорено и јасно. Сега останува да отидам во Руската кошаркарска федерација и формално да го објавам моето решение. Ќе продолжам да го исполнувам договореното", изјави Блат.
| | веќе видена | слични

Дејвид Блат останува на функцијата селектор на кошаркарската репрезентација на Русија. Блат минатата година на Светскиот шампионат со селекцијата на Русија го освои седмото место по што најави повлекување, но американецот сега потврди дека договорот со кошаркарската федерација веќе е постигнат и тој на чело на националниот тим ќе остане уште една година.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 216 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блат останува селектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: