Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд


3 копии

Во текот на попладневните и вечерните часови како резултат на циклонска активност на територијата на Македонија се најавуваат локални врнежи дожд кои на места ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

План за управување на сливот на Охридското езеро е еден од најнеопходни документи кои недостасуваат, а е клучен за заштита на водниот басенот. За таа цел, со ...
| | веќе видена | слични

Со нов мастер план министерството за животна средина ќе ќе го регулира и заштитува охридското езеро. Ќе биде изработен за 18месеци, а ќе има за цел да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 239 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се очекуваат излевања на реките од интензивниот локален дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: