БК Чаир лидер по третото коло во Првата боксерска лига

Самир Фазли си замина од редовите на шампионот Шкендија, но откако не најдоа заеднички јазик, тој веќе нема да биде дел од екипата во квлификациите за Лигата ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот Самир Фазли заминува од Шкендија откако истече неговиот едногодишен договор со клубот. Раководството и фудбалерот не се договорија за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Стручниот штаб на Шкендија веќе ја комплетира програмата за летните подготовки пред настапот во квалификациите за Лигата на шампионите. Тетовци во сабота ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со ...
сите 303 | | | веќе видена

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БК Чаир лидер по третото коло во Првата боксерска лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: