Фелипе пред портите на Шкендија

Шкендија минимално со 1:0 го совлада словенечкиот состав на Олимпија Љубљана со погодок уште во раната фаза. Тетовските „црвено-црни“ имаше силен притисок на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот првак Шкендија успешно ги стартуваше подготовките за настап во Лигата на шампионите. Првиот тест во Словенија е заокружен со минимален триумф ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Шкендија од денеска веќе се во Крањска Гора, Словенија, каде ќе бидат реализирани финалните подготовките за настапите во квалификациите за ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Бесир Демири потпиша за словачкиот тим Жилина. Договорот е на три години, а во трансферот помогна и менаџерот од Македонија, Шаќир Реџепи. Демири во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 130 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

- ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем број на укажувачи, кои се ...
сите 111 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фелипе пред портите на Шкендија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: