БИЗНИСМЕНИТЕ ЈА ЗАОБИКОЛУВААТ МАКЕДОНИЈА: За една година, за десет пати се намалени странските инвес

Согласно последните објавени податоци на Народната банка, странските директни инвестиции бележат неколкукратен пад.Статистиката вели дека во првиот квартал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЗНИСМЕНИТЕ ЈА ЗАОБИКОЛУВААТ МАКЕДОНИЈА: За една година, за десет пати се намалени странските инвес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: