Бизнис: Овошје и зеленчук од автомат

Бизнис: Овошје и зеленчук од автомат Невообичаени автомати, преполни со свежо овошје и зеленчук, станаа вистински хит на пазарот на брза храна во Соединетите Американски Држави. Откако останал без работа, 27-годишниот Лук Саундерс од Чикаго решил да покрене сопствен бизнис, кој веќе во првите месеци се покажал како мошне исплатлив, пишува „Хафингтон Пост“. Овој американски весник наведува дека Саудерс, кој претходно работел во преработувачката индсутрија, патувал многу па забележал дека попатните синџири на брза храна нудат мал, речиси никаков избор на здрава храна. „Мојата идеја е во автомати да се продава свежа храна, без додатоци и конзерванси, а истовремено да биде и вкусна“, вели за весникот Саундерс. Бизнисот што на прв поглед изгледал само како пуста мечта, во ист момент станал вистински хит. „Најголем страв чувствував ден пред да го отворам мојот прв киоск. Кој ќе купи овошје и зеленчук од автомат? Но за само неколку часа автоматот беше празен“, вели младиот претприемач чии производи станале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 338 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис: Овошје и зеленчук од автомат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: