Берлин: Турската криза е ризик за германската економија

7 копии

Скоро половина полски компании се соочуваат со проблеми при наоѓање на нови вработени, поради што се намалуваат новите инвестиции, покажуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од компаниите во Полска доживуваат проблеми при наоѓање на нови вработени, што ги тера многу од нив да се намалуваат новите инвестиции, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 593 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 207 | | | веќе видена

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 88 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 211 | | | веќе видена

Откако неговата сопруга Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандолозната афера која го тресе Балканот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, Душко Тошиќ да ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берлин: Турската криза е ризик за германската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: