Дебатата за даночните реформи на пауза поради референдумот

Претстојниот референдум за името ја стави на пауза најавената јавна дебата за воведување прогресивен данок на доход. Во Mинистерството за финансии велат дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам Македонија, Македонија 2025 и Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии - МАСИТсметаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воведувањето на прогресивното оданочување ќе ја намали продуктивноста, ќе ја зголеми невработеноста и сивата економија и ќе доведе до одлив на мозоци од ...
| | веќе видена | слични

Во врска со најавите за потенцијално воведување прогресивно оданочување на персоналниот доход, Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Не е погоден момент за воведување прогресивно оданочување на личниот доход, особено не во формата која што неофицијално беше имплицирана, сметаат Американската ...
| | веќе видена | слични

По најавите на Владата дека планира да воведе прогресивно оданочување на персоналниот доход Американска стопанска комора во Македонија, Стопанска комора за ...
| | веќе видена | слични

Прогресивното оданочување на личниот доход е неприфатливо. Ова не е погоден момент за воведување на прогресивно оданочување, особено не во формата која што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебатата за даночните реформи на пауза поради референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: