Дебатата за даночните реформи на пауза поради референдумот

Претстојниот референдум за името ја стави на пауза најавената јавна дебата за воведување прогресивен данок на доход. Во Mинистерството за финансии велат дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам Македонија, Македонија 2025 и Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии - МАСИТсметаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воведувањето на прогресивното оданочување ќе ја намали продуктивноста, ќе ја зголеми невработеноста и сивата економија и ќе доведе до одлив на мозоци од ...
| | веќе видена | слични

Во врска со најавите за потенцијално воведување прогресивно оданочување на персоналниот доход, Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Не е погоден момент за воведување прогресивно оданочување на личниот доход, особено не во формата која што неофицијално беше имплицирана, сметаат Американската ...
| | веќе видена | слични

По најавите на Владата дека планира да воведе прогресивно оданочување на персоналниот доход Американска стопанска комора во Македонија, Стопанска комора за ...
| | веќе видена | слични

Прогресивното оданочување на личниот доход е неприфатливо. Ова не е погоден момент за воведување на прогресивно оданочување, особено не во формата која што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 85 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 222 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебатата за даночните реформи на пауза поради референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: