Наоми Кемпбел, Хари и Вилијам откриваат детали за принцот Чарлс пред неговиот 70-ти роденден


 „Не му е проблем да лази по подот со внуците со часови“, вели Вилијам. „Има млад дух“, вели Наоми Кемпбел. Принцот Чарлс на 14-ти ноември ќе го прослави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на BBC последните 12 месеци ги помина со британскиот принц Чарлс и неговото семејство снимајќи го филмот "Принц, син и наследник: Чарлс во 70", кој ќе ...
| | веќе видена | слични

После разделбата од принцот Чарлс, леди Дајана останала да живее во палатата Кенсингтон.Покојната принцеза Дајана после разводот од принцот Чарлс можеби ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Принцот Чарлс е наследник на британскиот престол, и како и секој принц има неколку членови од послугата кои му се на располагање 24 часа на ден. „Дејли мирор“ ...
| | веќе видена | слични

Приватниот живот на членовите од кралското семејство е мета на интерес на медиумите и јавноста. Колку и да се трудат да го сочуваат своето секојдневие, сепак ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила моментално се на турнеја низ Западна Африка во име на британската влада, а наследникот на тронот за време на посетата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 109 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 165 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 202 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наоми Кемпбел, Хари и Вилијам откриваат детали за принцот Чарлс пред неговиот 70-ти роденден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: