ПРЕМИЕРНО: Новата песна на Жељко Јоксимовиќ


Како што неодамна најави, Жељко Јоксимовиќ вчера премиерно го претстави новиот сингл насловен „Лудак као ја“.Леонтина Вукомановиќ поранешната девојка е автор на музиката и текстот. Видео записот за оваа песна го изработи Дејан Миличевиќ, снимeн е во студиото на ТВ Пинк.Click here to view the video on YouTube.
| | веќе видена | слични

Српскиот поп пејач Жељко Јоксимовиќ пред неколку дена ја промовираше неговата нова песна насловена "Лудак као ја", за која заслужна е ни помалку ни повеќе туку неговата поранешна девојка, Леонтина Вукмановиќ...Имено на балканската јавноста и е добро познат фактот дека Леонтина и Жељко во минатото беа во љубовна врска...Откако се разделија скоро осум години немаа никаков контакт... А верувале или не најголемиот “виновник” за нивното повторно пријателство е токму сопругата на Јоксимовиќ, Јована... Во своја неодмнешна изјава за српските мадиуми пејачот изјави дека главен иницијатор за нивна повторна соработка и пријателство била неговата сопруга, која покрај другото го убедила да биде и дел од жирито на овогодинешното шоу "Први глас србије", каде член била и Леонтина. И оттаму започнало се...се што тие двајца имале приватно останало во минатото а соработката била единственото нешто кое моментално ги врзува...Така настанала и нивната најнова соработка. "Леонтина и јас започнавме повторна собаротка после осум ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕМИЕРНО: Новата песна на Жељко Јоксимовиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: