Отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“

2 копии

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац преку Фејсбук повика за аудиција за новиот проект на театарот. Македонскиот народен театар објавува ОТВОРЕНА АУДИЦИЈА за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“ МУЗИКА: AНИ АНДЕРСОН И БЈОРН УЛВЕУС ТЕКСТ: КЕТРИН ЏОНСОН РЕЖИЈА: НАТАША ПОПЛАВСКА ПРОДУКЦИЈА: МНТ „Мјузилот „МАМА МИА“ е светски хит инспириран од музиката на големата музичка група АББА . Македонскиот народен театар по успешната реализација на мјузиклот „Чикаго“ започнува со нов светски хит. Овој пат ве носиме низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ, велат од МНТ. Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: 1. септември аудиција за актери и пејачи 2. септември аудиција за танчери УСЛОВИ: АКТЕРКИ/АКТЕРИ – возраст 19 – 50 (треба да поседуваат гласовни и физички вештини) ТАНЧЕРКИ/ТАНЧЕРИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со претставите "Отело" и "Трагичната љубов на една луда девојка", Битолскиот театар на 22. и 23 септември ќе гостува во Цетиње, Црна Гора. Битолскиот народен театар по завршувањето на летните одмори новата сезона ја започнува на 11 и 12 септември со претставата "Грета и Фауст" (20 часот). Во рамките на репертоарот за овој месец ќе бидат прикажани и претставите "Кралски игри# на 13. и 14 септември во истиот термин. Следуваат "Пијани" (15. и 16 септември). Љубителите на театарската уметност во текот на месецов ќе можат да ги проследат и претставите "Отело" која е на репертоар на 18 септември и "Трагичната љубов на една луда девојка" на 19 септември. До крајот на месецот дел од програмата е и "Грилпарцер во секс шоп" (20.9 и 21.9). Со претставите "Отело" и "Трагичната љубов на една луда девојка", Битолскиот театар на 22. и 23 септември ќе гостува во Цетиње, Црна Гора.
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонскиот народен театар објави отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредните улоги во новиот мјузикл МАМА МИА. Мјузилот „МАМА МИА“ е светски хит инспириран од музиката на познатата музичка група АББА. Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ. Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: на1 септември аудиција за актери и пејачи, а на 2 септември аудиција за танчери. Актерите/актерките треба да се на возраст од 19 до 50 години, а танчерите/танчерките и пејачите/пејачките од 16 до 25 години и покрај физички треба да поседуваат и гласовни вештини, информираат од МНТ. Сите заинтересирани кандидати ќе треба да пополнат пријавата која ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска.Македонскиот народен театар објави отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредните улоги во новиот мјузикл МАМА МИА.Мјузилот МАМА МИА е светски хит инспириран од музиката на познатата музичка група АББА. Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ.Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: на1 септември аудиција за актери и пејачи, а на 2 септември аудиција за танчери.Актерите/актерките треба да се на возраст од 19 до 50 години, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 352 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: