Отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“

2 копии

Директорот на МНТ, Драган Спасов Дац преку Фејсбук повика за аудиција за новиот проект на театарот. Македонскиот народен театар објавува ОТВОРЕНА АУДИЦИЈА за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“ МУЗИКА: AНИ АНДЕРСОН И БЈОРН УЛВЕУС ТЕКСТ: КЕТРИН ЏОНСОН РЕЖИЈА: НАТАША ПОПЛАВСКА ПРОДУКЦИЈА: МНТ „Мјузилот „МАМА МИА“ е светски хит инспириран од музиката на големата музичка група АББА . Македонскиот народен театар по успешната реализација на мјузиклот „Чикаго“ започнува со нов светски хит. Овој пат ве носиме низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ, велат од МНТ. Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: 1. септември аудиција за актери и пејачи 2. септември аудиција за танчери УСЛОВИ: АКТЕРКИ/АКТЕРИ – возраст 19 – 50 (треба да поседуваат гласовни и физички вештини) ТАНЧЕРКИ/ТАНЧЕРИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со претставите "Отело" и "Трагичната љубов на една луда девојка", Битолскиот театар на 22. и 23 септември ќе гостува во Цетиње, Црна Гора. Битолскиот народен театар по завршувањето на летните одмори новата сезона ја започнува на 11 и 12 септември со претставата "Грета и Фауст" (20 часот). Во рамките на репертоарот за овој месец ќе бидат прикажани и претставите "Кралски игри# на 13. и 14 септември во истиот термин. Следуваат "Пијани" (15. и 16 септември). Љубителите на театарската уметност во текот на месецов ќе можат да ги проследат и претставите "Отело" која е на репертоар на 18 септември и "Трагичната љубов на една луда девојка" на 19 септември. До крајот на месецот дел од програмата е и "Грилпарцер во секс шоп" (20.9 и 21.9). Со претставите "Отело" и "Трагичната љубов на една луда девојка", Битолскиот театар на 22. и 23 септември ќе гостува во Цетиње, Црна Гора.
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонскиот народен театар објави отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредните улоги во новиот мјузикл МАМА МИА. Мјузилот „МАМА МИА“ е светски хит инспириран од музиката на познатата музичка група АББА. Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ. Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: на1 септември аудиција за актери и пејачи, а на 2 септември аудиција за танчери. Актерите/актерките треба да се на возраст од 19 до 50 години, а танчерите/танчерките и пејачите/пејачките од 16 до 25 години и покрај физички треба да поседуваат и гласовни вештини, информираат од МНТ. Сите заинтересирани кандидати ќе треба да пополнат пријавата која ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска.Македонскиот народен театар објави отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредните улоги во новиот мјузикл МАМА МИА.Мјузилот МАМА МИА е светски хит инспириран од музиката на познатата музичка група АББА. Македонскиот народен театар соопшти дека по успешната реализација на мјузиклот Чикаго започнува со нов светски хит, овој пат низ приказна исполнета со љубов, забава и многу танц, што ќе ја режира Наташа Поплавска. Познатите поп хитови за љубовните романси на две генерации, ќе бидат новиот предизвик во новата театарска сезона 2017/2018 во МНТ.Поради различната возрасна граница и изведувачка задача аудицијата е поделена во два дена и тоа: на1 септември аудиција за актери и пејачи, а на 2 септември аудиција за танчери.Актерите/актерките треба да се на возраст од 19 до 50 години, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворена аудиција за избор на актери, танчери и пејачи за споредни улоги во мјузиклот „Мама миа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: