СДСМ не издржа, ќе ја користи формулата на ВМРО – ДПМНЕ

Ненавременото и неажурно функционирање на јавните претпријатија кое доведе до еколошка катастрофа во градот, сега сака да се надополни со еколошка акција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ ги врати пародиите како средство за исмевање на власта на СДСМ во Охрид. Во периодот пред 2013. тогашната УМС носеше машини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на еко акцијата „Општините во Македонија чистат“ денеска се вклучи и Прилеп.Над сто вработени во локалната самоуправа и во јавните претпријатија се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Општина Центар, во заедничка акција со УЈП, МВР, СВР Скопје, Градски паркинг и ЈП ПОЦ, синоќа беше во контрола на 20 угостителски објекти во Дебар Маало, улица ...
| | веќе видена | слични

Жителите од дивата населба Баир се гушат во сопственото ѓубре. Местото е неурбанизирано и никнуваат куќи и кривулести, тесни, калливи патеки според потребите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Заев и власта се виновни за заминувањето на Груевски од државата, и тие со тоа само ја покажаа неспособноста, велат во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 138 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ не издржа, ќе ја користи формулата на ВМРО – ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: