Македонска невеста им го украде бакшишот на свирачите (видео)

Станува збор за Дијана Трајковски која по завршувањето на средното музичко училиште заминува во Австралија, каде воедно и го довршува високото музичко образование. Таа растури со тапаните па доби и пари. Погледнете… Macedonian bride drummer by makVideo from makVideo on Vimeo
| | веќе видена | слични

Битолчанката Дијана Трајковски, која по завршувањето на средното музичко училиште замина во Австралија, каде воедно и го доврши високото музичко образование, за македонската публика е позната по настапот на домашниот избор за песна на „Евровизија“ во 2009 година, кога гостуваше во песната „Насмеј се“ на своите сограѓани од групата „Патници“.Таа е вистински амбасадор на селскиот тапан во Австралија, а досега има настапувано на повеќе тамошни значајни манифестации. Бидејќи перкусиите се нејзиниот живот, оваа талентирана битолчанка решила и на сопствената свадба да приреди шоу за гостите со она што најдобро го знае и умее, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете во продолжение. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Останато

„Денес јасно се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е под политички инструирана полициска опсада само заради евтин политички театар кој се случи поради покривање на ...
сите 151 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 93 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 166 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска невеста им го украде бакшишот на свирачите (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: