Битолчаните „Мотив“ го најавуваат својот албум со македонски народни песни


 Досега биле дел од голем број наши фестивали, проекти, но и важат за група која ја почитува авторската музика. Доказ за тоа е нивниот албум со новокомпонирана ...
| | веќе видена | слични

Облечена во фустан без градник со длабок шлиц, поп-пејачката Теа Трајковска вчеравечер го промовираше својот прв албум „Тоа сум јас“. Албумот има десет песни, ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Ден и половина откако е појави аедно со пребеганиот екс-премиер Никола Груевски на аедничка фотографија во Будимпешта, Александар Трајковски, инаку советник од ...
сите 119 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 133 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчаните „Мотив“ го најавуваат својот албум со македонски народни песни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: