Портест во Битола против загадувањето на амбиенталниот воздух


2 копии

Ветрот не им помогна на жителите во Битола и Струмица да дишат почист воздух. Таму денес загаденоста на воздухот е четири пати над максимум дозволената граница ...
| | веќе видена | слични

Битолчани попладнево излегоа на протест за чист воздух, организирани од независната советничка група Поинаку. Протестот се одржа пред Општина Битола, а околу ...
| | веќе видена | слични

Половина час пред завршувањето на работното време, се заклучи вратата на Општина Битола. Како што дознаваме, сите вработени општинската зграда ја напуштиле ...
| | веќе видена | слични

Протестот организиран од советничката група на „Поинаку“ е апсурден, лицемерен и единствено служи за политички публицитет на организаторот, обвини Методија ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Битола денес едногласно го прифати предлогот на независната советничка група Поинаку да побара од Владата на првата следна седница битолчани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 147 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 130 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Здравствените работници од Клинички центар, денеска трет ден на протест, откако Градот Скопје прво најави, а потоа и донесе одлука за зголемување на цената за ...
сите 151 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портест во Битола против загадувањето на амбиенталниот воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: