Детски претстави,ди-џеи, фолк музика и настап на актери од Битолскиот театар на 31 декември на плоштад „Магнолија“

На плоштадот „Магнолија“ во Битола , Новогодишната програма ќе почне в недела на 31 декември во претпладневните часови.На новогодишната сцена ќе настапат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Голем број на битолчани вечерва ја дочекаа Новата година на плоштадот Магнолија. Си посакаа здравје, успех, љубов и среќа. Меѓу своите сограѓани и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разиграно, распеано, весело, едукативно и забавно…Ваква беше атмосферата на Плоштадот Магнолија, каде најмладите имаа можност да проследат повеќе содржини од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 182 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 152 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 73 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детски претстави,ди-џеи, фолк музика и настап на актери од Битолскиот театар на 31 декември на плоштад „Магнолија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: