Кумановци добија кривична пријава за тепачка

3 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Д.(27) и Д.Д.(21), двајцата од Куманово за сторени кривични дела „тешка телеска повреда“ и „учество во тепачка“. На 02.09.2013 година, околу 03,00 часот, во кафе барот „Клуб“ на ул. „Маршал Тито“ во Куманово, по претходна вербална расправија настанала тепачка помеѓу пријавените и Д.А.(30) и С.В.(22), двајцата од Куманово, по што С.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го со тупаница во пределот на лицето по што му нанел тешка телесна повреда. По ова, на скалите на кафе барот Д.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го во пределот на главата.
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против Н.Р.(26) од Битола, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 13.09.2013 година, околу 21,00 часот, на ул. „Маршал Тито“ во Битола во казиното „Анекс“ пријавениот физички го нападнал Т.Ј.(53) од Битола удирајќи го со клоци по главата и телото, при што му нанел тешка телесна повреда.
| | веќе видена | слични
3 копии

26-годишниот битолчанец Н.Р. си заработи кривична за „тешка телесна повреда“. Битолчанецот околу 21 часот, на улицата „Маршал Тито“ во казинот „Анекс“ физички го нападнал 53-годишниот сограѓанин Т.Ј. удирајќи го со клоци по главата и телото.
| | веќе видена | слични

Битолчанец доби кривична пријава за нанесување тешка телесна повреда откако нападнал и претепал сограѓанин.Како што соопштија од полицијата, станува збор за дваесет и шестгодишниот Н.Р. Тој на тринаесетти септември годинава околу 21 часот на улицата Маршал Тито додека бил во казиното „Анекс“ физички го нападнал Т.Ј.(53), исто така од Битола. Н.Р. почнал да го удира со боксови и клоци по главата и телото при што тешко го повредил.
| | веќе видена | слични

Кумановската полиција поднесе кривични пријави против кумановците С.Д. (27) и Д.Д. (21) за тепачка во локалниот ноќен клуб за сторена "тешка телесна повреда" и "учество во тепачка", информира МВР. Имено, на тепачката и претходела расправија во која пцости си размениле пријавените со Д.А. (30) и С.В. (22) исто така од Куманово. По расправата, С.Д. го нападнал Д.А. и го удрил со тупаница во главата, а потоа на тепачката и се приклучил и пријавениот Д.Д. кој исто така го удрил Д.А. во главата. Незгодата се случила на втори септември околу 3 часот утрото во кафе-барот "Клуб" во Куманово.
| | веќе видена | слични
2 копии

Млади кумановци заработија кривични пријави бидејќи се тепале во бар. Според информациите од Министерството за внатрешни работи. 27-годишниот С.Д. и шест години помладиот Д.Д., двајцата од Куманово заработија кривична пријава за тепачката која се случила на втори септември во барот „Клуб“ на улица Маршал Тито. Пријавените прво се расправале, а потоа и се степале со сограѓаните Д.А.(30) и С.В.(22) во барот. С.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го со тупаница во пределот на лицето по што му нанел тешка телесна повреда. По ова, на скалите на кафе барот Д.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го во пределот на главата.
| | веќе видена | слични

Лицата С.Д. (27) и Д.Д (21) од Куманово заработија кривични пријави за учество во тепачка, која се случила околу 3 часот наутро во Куманово, соопштија од МВР. Настанот се случил во септември, во кафулето „Клуб“ на улицата „Маршал Тито“ во Куманово, каде што двете лица се степале со Д.А (30) и С.В. (22), по што С.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го со тупаница во пределот на лицето. Потоа, на скалите на кафулето Д.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го во пределот на главата.
| | веќе видена | слични

Двајца кумановци добија кривична пријава поради учество во тепачка и нанесување тешка телесна повреда, информираат од Министерството за внатрешни работи. Според податоците на полицијата, пријавените С.Д.(27) и Д.Д.(21), во септември во кафе-барот „Клуб“, по претходна вербална расправија, ги нападнале Д.А.(30) и С.В.(22), исто така од Куманово по што С.Д. физички го нападнал Д.А. удирајќи го со тупаница во пределот на лицето, по што му нанел тешка телесна повреда. По ова на скалилата на кафе-барот Д.Д. физички го нападнал Д.А., удирајќи го во пределот на главата.
| | веќе видена | слични

Останато

За тоа што се случува во Грција и кои се шансите Договорот од Преспа да помине во грчкиот парламент, за 1ТВ зборуваше новинарот Фиљос Стангос од Солун, кој е и ...
сите 103 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша горда е на својот сопруг Душко Тошиќ, односно на договорот кој ќе го потпише со кинескиот клуб Гуаџоу, за кој игра и сега, иако тоа подразбира ...
сите 157 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 209 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 260 | | | веќе видена

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановци добија кривична пријава за тепачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: