Започна караванот на „Мрдни со прст“, платформата ги повика граѓаните на акција за собирање храна


Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ го стартуваше летниот караван, најави низа активности, а главен акцент ќе биде ставен на националната хуманитарна акција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последниот ден од АКТО фестивалот на современи уметности ќе биде одбележан со работилници за продукција на електронска музика, дизајн на омоти за музички ...
| | веќе видена | слични

Дел од претстојните активности на граѓанската платформа „Мрдни со прст“ е националната хуманитарна акција за собирање храна под името „Нахрани 10.000“, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на летниот караван на активности што во следниот период ќе се спроведуваат преку граѓанската платформа „Мрдни со прст“, од 18 август започнуваме со ...
| | веќе видена | слични

Со две уметнички инсталации кои имаат за цел да поттикнат грижата за сопственото општество, вчера во Битола почна 13-тото издание на АКТО фестивалот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од „Мрдни со прст" посочуваат дека ќе ја поддржат националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000", за собирање храна, што е организирана од страна на мрежата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ ги повикува сите граѓани на Република Македонија да се приклучат на акцијата „Нахрани 10.000“, настаните „За сите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Темни облаци се надвиснати над Тереза Меј поврзани со нејзино принудно заминување. Дури и нејзините поранешни пријатели се дистанцираат од неа. Нејасно е кога ...
сите 283 | | | веќе видена

Додека СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се натегаат околу СЈО и новиот Закон, коалициониот партнер на власта, Али Ахмети повикува на дијалог. Засега нема договор а СДСМ не ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна караванот на „Мрдни со прст“, платформата ги повика граѓаните на акција за собирање храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: