Започна караванот на „Мрдни со прст“, платформата ги повика граѓаните на акција за собирање храна


Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ го стартуваше летниот караван, најави низа активности, а главен акцент ќе биде ставен на националната хуманитарна акција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последниот ден од АКТО фестивалот на современи уметности ќе биде одбележан со работилници за продукција на електронска музика, дизајн на омоти за музички ...
| | веќе видена | слични

Дел од претстојните активности на граѓанската платформа „Мрдни со прст“ е националната хуманитарна акција за собирање храна под името „Нахрани 10.000“, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на летниот караван на активности што во следниот период ќе се спроведуваат преку граѓанската платформа „Мрдни со прст“, од 18 август започнуваме со ...
| | веќе видена | слични

Со две уметнички инсталации кои имаат за цел да поттикнат грижата за сопственото општество, вчера во Битола почна 13-тото издание на АКТО фестивалот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од „Мрдни со прст" посочуваат дека ќе ја поддржат националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000", за собирање храна, што е организирана од страна на мрежата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓанската платформа „Мрдни со прст“ ги повикува сите граѓани на Република Македонија да се приклучат на акцијата „Нахрани 10.000“, настаните „За сите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во денешното појаснување за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот ...
сите 370 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 354 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна караванот на „Мрдни со прст“, платформата ги повика граѓаните на акција за собирање храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: