ЕЛЕМ: Одговорност за настанатите штети од високиот водостој имаат и угостителите


2 копии

ЕЛЕМ не чувствува одговорност за вискокиот водостој на Охридското Езеро, што предизвика штети во делови од крајбрежјето, поради што угостителите неодамна се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Во моментов работната група ги собира податоците и се прават анализи  кои се проекти треба да се реализираат за да се добие дозволата. Очекувам набрзо да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До крајот на летово АД ЕЛЕМ ќе поднесе барање за добивање А-интегрирана еколошка дозвола за РЕК Битола, најави денеска генералниот директор на Електрани на ...
| | веќе видена | слични

Хидроенергетскиот слив (ХЕС) Црн Дрим, што го сочинуваат хидролектраните Шпиље и Глобочица веќе го реализираше годишниот план за производство на електрична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на одлуката и исправете се над театарската ...
сите 254 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 158 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 240 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕЛЕМ: Одговорност за настанатите штети од високиот водостој имаат и угостителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: