Битола најавува незаборавен дочек на Новата 2012 година

Општина Битола на своите граѓани им најавува незаборавен дочек на Новата 2012 година на Плоштадот Магнолија. Богатата музичка програма ќе ги мотивира граѓаните да останат во Битола и да уживаат, да се забавуваат со она што ќе им го понуди општината. Во четврток, точно напладне, од центарот на Битола, од Плоштадот Магнолија ќе се слушне распеаниот глас на детските музички ѕвезди од детскиот музички фестивал СИ-ДО. Всушност, децата се и најголемото богатство, надежта, иднината на нашата земја. Токму затоа тие и ќе го најават почетокот на големата предновогодишна забава. Веднаш потоа на сцената доаѓа детската театарска претстава „Зима“ на детскиот театар „Бабец“. Од 13.30 до 14.30 часот вљубениците во рок, хип-хоп и ска музиката ќе можат да се загреваат за големата новогодишна забава преку музиката на 3G и Стиховно војување. И вечерните часови (со почеток во 18.00) ги посветуваме на децата, но овојпат со децата од интернационалниот детски музички фестивал Тра ла ла, а веднаш по нив и театарската претстава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола најавува незаборавен дочек на Новата 2012 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: