Први фотоси од S63 AMG


Откако беше откриен во производните хали на Зинделфинген преку неколку шпијунски фотографии, Mercedes одлучи да открие дел од атрибутите на лутата изведба на својот знаменосец, S63 AMG. За разлика од обичната S Класа , S63 AMG се перчи со целосен аеродинамичен кит, различни леснометални бандажи и двојни издувни цевки кои штрчат од краевите на дифузорот. Како што веќе наведовме новиот S63 AMG ќе се нуди во две верзии. И кај двете под хауба бревта 5.5 литарскиот V8 битурбо. Послабата верзија испорачува 557 КС, а помоќната 585 КС. Погонот зависно од изборот на клинетот може да биде на задни тркала, или пак, на сите четири преку новата генерација на системот на Mercedes, 4Matic . Какви ќе бидат перформансите сеуште не се знае. Но, се очекува новиот S63 AMG да биде уште поотровен од претходникот кој од место до 100 km/h забрзуваше за 5,4 секунди. Премиерата е закажана за на есен на салонот на автомобили во Франкфурт.
| | веќе видена | слични

До неодамна, Audi беше единствениот производител кој на пазарот нудеше караван модели кои под хаубата располагаа со доволно коњски сили за да посрамотат и некој супер автомобил... Со појавата на Mercedes E63 AMG кој располага со 577 КС и исто така погон на сите четири тркала (барем на хартија), Audi RS6 доби вистински противник и на некој начин започна војната на коњски сили. За жал тимот кој го реализира споредбениот тест на располагал со овој модел од Mercedes, па на негово место, како конкурент на RS6 го користат „стандардниот“ E63 AMG караван со погон само на задните тркала што се пренесува преку 7-брзински автоматски менувач. Кој автомобил е подобар? Дознајте од видеото во продолжение...
| | веќе видена | слични

Не толку одамна Audi беше единствениот производител кој нудеше каравани со погон на сите четири тркала и доволно коњски сили за да посрамотат и некои од супер-автомобилите. Потоа дојде Mercedes E63 AMG со 577 коњи и погон на сите четири тркала, и барем на хартија успеа да го надмине Audi RS6. Екипата на Autoexpress ги тестираше Audi RS6 и „стандардниот“ Mercedes E63 AMG со автоматски менувач и погон на задните тркала. Погледнете кој автомобил е подобар:
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први фотоси од S63 AMG

Од:
До кого (е-маил):
Порака: