(Авто) Саботажа (Видео)


2 копии

Почна новата сезона на емисијата „360 степени“ која се емитува на Телевизија Алсат-М. Во рамки на емисијата се врати и редовната рубрика „Саботажа“ која ја подготвува новинарот Среќко Поповски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија очекува дека специјален обвинител ќе биде назначен и дека ќе ги извршува своите обврски во согласност со политичкиот договор постигнат во јуни и во јули. Ова синоќа во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат-М го изјави Мака Коцијанчич, портпаролка на еврокомесарот Јоханес Хан. Прашана дали со оглед на тоа што досега речиси ништо не е спроведено од договорот и што некои рокови (како оној за рекомпонирање на составот на ДИК) се веќе пробиени, во Брисел се уште има оптимизам дека ќе се успее во имплементирањето и што ако до 15 сеотември не се избере специјален обвинител, Коцијанчич одговори: -Не можам да се вклучам во шпекулативни прашања, но ние во Брисел сме во постојана комуникација со разни соговорници во земјата со цел да се продолжи со имплементацијата на она што беше договорено. Исклучително важно е тоа да се имплементира и исклучително важно е тоа да се разбере со сета сериозност зашто е во интерес на земјата и на нејзините граѓани да се спроведе договореното. Исто така, важно е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 56 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров вчера беа во посета на Велес каде што се сретнаа со ...
сите 103 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Авто) Саботажа (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: