Бишев: Финансиските технологии ќе доминираат во наредната декада во преструктуирањето на банките


Глигор Бишев, Претседател на Управниот одбор на Шпаркасе Банка Македонија. Дали очекувате позначајни промени на кредитата политика на Банките, од аспект на ...
| | веќе видена | слични

Економијата во четвртиот квартал од 2017 година закрепнала со подобро темпо во однос третиот, било заклучено на редовната седница на Комитетот за оперативна ...
| | веќе видена | слични

На ваква констатација, како што соопшти НБРМ, посочуваат податоците за најновите остварувања во индустријата и трговијата, додека градежната активност продолжи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската економија во последниот квартал од минатата година продолжила да закрепнува со нешто подобро темпо споредено со третиот квартал, оценува Народната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во Велика Британија останува на 3% на годишно ниво во јануари, во близина на 6-годишниот максимум во ноември 2017-та година, објави „ВВС“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бишев: Финансиските технологии ќе доминираат во наредната декада во преструктуирањето на банките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: