Сервер: Промена на границата меѓу Србија и Косово може да ја дестабилизира Македонија

4 копии

Напиша аналитичарот за Балканот на неговиот блог Peacefare.net. Косовскиот претседател Хашим Тачи јасно кажа дека има намера да разговара со српскиот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шведски премиер Карл Билт предупредува дека евентуалната размена на територии меѓу Белград и Приштина ќе резултира со исчезнување на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Националното единство би било идеално за Косово и за Албанија, изјави албанскиот принц Лека Зогу Втори во интервју за весникот „Диели“, предлагајќи нивно ...
| | веќе видена | слични

Предлагајќи нивно обединување во една монархија што би им „донела позитивни нешта на двете земји“. Принцот нагласува дека откако кралското семејство се вратило ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 253 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 261 | | | веќе видена

Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сервер: Промена на границата меѓу Србија и Косово може да ја дестабилизира Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: