БИЛКИ: Смесата се прави за една минута, а желбата за пушење ќе ја снема за цел живот

Во текот на денот треба да испие целата содржина на теглата. Конзумирајте секој ден додека желбата за пушење целосно не ја снема. Антониа Сципина, лекарка од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цигарите Вест, Родео и Бос поскапеа за 5 денари. Согласно планот за зголемување на акцизите, од јуни се очекува ново зголемување на цената.
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии

Пушењето цигари станува поскапо за македонските граѓани. Поскапea цигарите во Македонија. Во продавниците од минатата недела поголемиот број брендови цигари ...
| | веќе видена | слични

Од пред неколку денови, во продавниците повеќе брендови на цигари се продаваат по нова цена, поскапи за околу 5 денари. Законот за акцизи на цигарите и ...
| | веќе видена | слични

Цигарите согласно законските мерки донесени уште пред две години, поскапуваат и оваа година. Иако зголемувањето на акцизата би требало да значи поскапување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 173 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ за италијанскиот весник “Република” изјави дека неговата земја е целосно стабилна. На прашањето дали по судирите во ...
сите 152 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 102 | | | веќе видена

Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА...САМО ВИСТИНА. Двајцата најмоќни, но и најхаризматични  лидери конечно ќе ги вкрстат ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЛКИ: Смесата се прави за една минута, а желбата за пушење ќе ја снема за цел живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: