Билбао и Локомотив со победи во полуфиналето од Еврокупот

Кошаркарите на Билбао Баскет и на Локомотив Кубан забележаа победи во првите полуфинални натпревари од Еврокупот. Екипата на Локомотив Кубан предводена од Литванецот Симас Јасаитис кој покрај 23 постигнати поени оствари и 8 скокови и 4 украдени топки, славеше победа од 97:87 на гостувањето во Валенсија кај истоимената домашна екипа. Во Киев, Будивелник загуби од гостинот од Шпанија, Билбао Баскет со 83:93. Најзаслужни за овој триумф на Билбабо беа Ламонт Хамилтон кој покрај 26 поени имаше и 8 скокови и Костас Василиадис кој реализира 20 поени. Вторите натпревари од оваа фаза во Еврокупот се закажани за 26 и 27 март. извор: МИА
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 309 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 256 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билбао и Локомотив со победи во полуфиналето од Еврокупот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: