Билансот на жртви од пожарот во Лондон се искачи на 79


Британската полиција соопшти денес дека 79 личности настрадале или исчезнале во пожарот кој ја зафати повеќекатницата во Лондон, минатата недела, со што бројот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 200 пожарникари и 40 пожарни возила со часови се бореле за да го стават пожарот под контрола. Лондонската полиција соопштила денес дека вкупно 79 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постои можност билансот на загинатите во пожарот во станбениот блок Гринфел Тауер во Лондон во средата, да изнесува 58 лица, изјавија претставници на Скотланд ...
| | веќе видена | слични

– За жал до овој момент 58 лица, за кои ни кажаа дека биле во Гринфел тауер таа ноќ, а чија судбина се уште не е позната, колку и да е тешко, треба да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Телевизијата „Скај њуз“, повикувајќи се на неофицијални информации од сопствени извори, јави дека билансот на жртви од опожарената зграда Гренфел во Лондон, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската комисија за надзор на УБК и Агенцијата за разузнавање, по изборите ќе изврши увид во работата овие две институции. Проверката ќе ја направи ...
сите 60 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 69 | | | веќе видена

Тони Јакимовски, второобвинет во случајот „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, денеска е разрешен од функцијата директор на СЕЛЕК - регионалната ...
сите 109 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска организира трибина на која пред претставниците на меѓународната заедница во Република Македонија ќе ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска, на денешната прес конференција го изнесе предлогот на ДОМ за следни чекори во врска со рудниците за злато и бакар. ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билансот на жртви од пожарот во Лондон се искачи на 79

Од:
До кого (е-маил):
Порака: