Билансот на жртви од пожарот во Лондон се искачи на 79


Британската полиција соопшти денес дека 79 личности настрадале или исчезнале во пожарот кој ја зафати повеќекатницата во Лондон, минатата недела, со што бројот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 200 пожарникари и 40 пожарни возила со часови се бореле за да го стават пожарот под контрола. Лондонската полиција соопштила денес дека вкупно 79 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постои можност билансот на загинатите во пожарот во станбениот блок Гринфел Тауер во Лондон во средата, да изнесува 58 лица, изјавија претставници на Скотланд ...
| | веќе видена | слични

– За жал до овој момент 58 лица, за кои ни кажаа дека биле во Гринфел тауер таа ноќ, а чија судбина се уште не е позната, колку и да е тешко, треба да ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Телевизијата „Скај њуз“, повикувајќи се на неофицијални информации од сопствени извори, јави дека билансот на жртви од опожарената зграда Гренфел во Лондон, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предупредување за тропска бура е објавено за дел од американската област Нова Англија, додека ураганот Хосе се приближува кон североисточниот брег на ...
сите 209 | | | веќе видена

Собранието денеска во 11 часот ќе ја продолжи 12. седница, на која како точки на дневен ред се законот за минимална плата, законот за стечајците и укинување на ...
сите 256 | | | веќе видена

Емилија Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека граѓаните во изминативе 100 дена се сведоци на скандали и штетни политики кои ...
сите 100 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Повеќе од два часа обвинителите од Специјалното обвинителство се обидуваат да ги убедат врховните судии зошто имотот на доскорешната владеачка партија треба ...
сите 179 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина Карпош денес и официјално ја објави неговата кандидатура на претстојните локални избори. Тој повторно ќе ја побара ...
сите 82 | | | веќе видена

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билансот на жртви од пожарот во Лондон се искачи на 79

Од:
До кого (е-маил):
Порака: