42 години била во врска со милионер: Се шоркирала кога следело читање на тестаментот

Џоан Томпсон (79) од Велс останала во шок кога слушнала на кој го оставил својот имот нејзиниот сопг со кој била заедно повеќе од 40 години. Нејзиниот сопруг, Винфорд Хоџа, починал на 94 годишна возраст, а Џоан се надевала дека на нејзе ќе и припадне дел од 1,5 милиони фунти вреден имот, со оглед на тоа што со него поминала половина од својот живот. Но таа доживеала вистински шок за време на читањето на тестаментот, кога слушнала дека целото свое богатство го остава на парот кој живеел на нивниот имот. Нејзниот сопруг ги избрал нив бидејќи "во последните неколку години од неговиот живот тие биле добри кон него". Старецот во тестаментот исто така напишал дека неговата сопруга "финансиски е обезбедена" и дека целиот живот водела сопствени финансии, па не и се потребни пари. Меѓутоа, нејзината заштеда изнесува 2.500 фунти, а тие не и се доволни за живот. За среќа неправдата ја поправил судијата Милвин Жарман кој заклучил дека Хоџ погрешил и на Џоан и доделил куќа вредна 225 илјади фунти и 190 илјади фунти со ...
| | веќе видена | слични

Халил Рафати (48) денес е мултимилионер и сопственик на синџирот соковни барови SunLife Organics , а пред само неколку години живеел без кров на главата и бил зависник од хероин. Роден во Толедо, Рафати побегнал од семејниот дом во Лос Анџелес бидејќи трпел сексуално злоставување. Некое време заработувал така што им продавал автомобили на богаташи, но неговиот живот набрзо се урнал откако пробал хероин. Кобната година за него била 2001 кога на една домашна забава во Малибу намерно се предозирал и за малку ќе умрел. Во следните неколку години се обидувал да ја исфрли дрогата од својот живот, но без успех. Пресвртниот момент се случил кога влегол во светот на суперздравата храна. „Во тој момент веќе го допрев самото дно. Не можеше да биде полошо од тоа“, раскажал Рафати во својата исповед за " New York Times ". После тоа одлучил да основа „дом за трезни“ во Малибу, каде што го креирал заштитниот знак за својот синџир на барови, смутито Вулверин. „Неговата цел беше да ги освежи и да ги зајакне пациентите кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 156 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 73 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

42 години била во врска со милионер: Се шоркирала кога следело читање на тестаментот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: