Бијонсе со сестрата паднала на сцена (ВИДЕО)


За време на настапот на фестивалот Коачела, Бијонсе со сестраи Соланж изведувале нумара "Get me Bodied". Во обид да ја подигне, паднала пред публиката. Сепак, ова не им беше пречка двете сестри да продолжат во настапот. Од самиот почеток на шоуто па до крај, пеачката со хит до хит ја одушевила публиката. Погледнете ...
| | веќе видена | слични

Пејачката ја воодушевила публиката со еден од најдобрите настапи во историјата на тој музички фестивал. Врвот на вечерта бил кога на бината застанала со колешките од "Destiny's Child" и со нив ги испеала нивните најголеми хитови. Славната Бијонсе е прва Афроамериканка која била една од главните изведувачи на "Coachella", култен музички фестивал во Калифорнија. Возбудените фанови поради неа на овогодишниот фестивал дури и му го дале името "Beychela", а таа секако им ги исполнила очекувањата и направила шоу за паметење. Пејачката прво продефилирала на бината во црно-златно трико со наметка придружена од танчарки, а потоа го отворила настапот со песната "Crazy in Love", која ја извела со лимен оркестар. ""Coachella", ти благодарам што ми дозволи да бидам првата Афроамериканка меѓу главните изведувачи", рекла Бијонсе, а потоа ја запеала "Run The World". Во речиси два часа, Би ги пеела хитовите од последниот албум "Lemonade", а приредила и уште низа изненадувања. И оддала почит на Нина Симон и го цитирала ...
| | веќе видена | слични

Бијонсе (36) изминатата сабота на настапот  на фестивалот „Коачела“ во Калифорнија ја угости нејзината сестра Соланж Ноулс (31) со која ја отпеала песната  "Get Me Bodied". Меѓутоа не испаднало се како што планирале. Дојде до помала незгода на сцената, кога Бијонсе и Соланж во занес на изведбата на песната заедно паднале пред сите. Но, тоа не ги спречило во заедничкиот перформас и на воодушевување на присутните продолжиле и тоа со насмевки.  Бонус видео: 
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бијонсе со сестрата паднала на сцена (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: