Биелса призна дека испратил човек да го шпионира тренингот на Дерби

Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) потврди дека го испитува случајот со „шпиунажа“ во англискиот Чемпионшип, откако човек на Лидс јунајтед бил уапсен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренингот на Овните беше прекинат, Франк Лампард го запрел тренингот на играчите на својот Дерби, откако забележал вознемирувачка гледка, човек со двоглед ...
| | веќе видена | слични

Марсело Бјелса очигледно не бира средства за да го однесе Лидс во Премиерлигата, па тимот од „Еланд роуд“ направи вистински циркус пред вечерашната пресметка ...
| | веќе видена | слични

Оваа вечер Лидс Јунајтед како домаќин ќе го пречека Дерби во натпреварот со кој ќе биде отворено 27-то коло во англиската Чемпионшип лигата, пресметка која ќе ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Лидс, Луис Бејкер, ќе се врати во редовите на Челзи откако тренерот Маурицио Сари побара да биде прекинат договорот за позајмица на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити на фантастичен начин со победа над Ротерам од 7-0 го започна своето патување во ФА Купот. „Граѓаните“ иако настапија со комбиниран тим не му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и ...
сите 482 | | | веќе видена

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 303 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 129 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 336 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биелса призна дека испратил човек да го шпионира тренингот на Дерби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: