Би пиеле ли пиво од корнфлекс?

На Американците никогаш не им недостасувааат луди идеи, па така се одлучија да спојат две, навидум неспоиви нешта: пиво и појадок. Според нив, тоа е совршениот пар. Имено, две пиварници во Орегон, Montavilla Brew Works и Coin Toss Brewing направија пиво од житарките кои обично ги јадеме за појадок – корнфлексот. Новото пиво е направено од корнфлексот на компанијата Keloggs кој е посипан со шеќер. Пивото ќе се продава под името Frosted Flakes, исто како и корнфлексот од кој е направен овој пијалак. За ограничената серија на ова пиво биле употребина десетина килограми корнфлекс и засега пивото се нуди на локални манифестации. Дали ова пиво во иднина ќе се најде во масовна продажба останува да видиме. угостителство.мк
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 336 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Би пиеле ли пиво од корнфлекс?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: